Mahr Kontur Ölçümünde Kuralları Belirlemeye Devam Ediyor

Mahr’ın yeni nesil kontur ölçüm istasyonu MarSurf CD Serisi kontur ölçümünde standartları yeniden belirliyor. MarSurf CD Serisi ölçüm istasyonları sunduğu kullanım kolaylığı, ölçüm hızı ve hassasiyet ile rakiplerinden açık ara öndedir.

Kontur Ölçümünde Gelişmiş Özellikler

Yeni MarSurf CD 140 ve CD 280 kontur ölçümistasyonlarının öne çıkan en yeni teknolojik özellikleri:
  • Otomatik prob kolu tanıması
  • Manyetik prob kolu tutucusu sayesinde kolay prob kolu değişimi. Yeniden ayarlanması gerekmemektedir.
  • 70 mm prob çalışma kursu
  • 50 mm ızgaralı 390X430 mm’lik geniş ve esnek montaj plakası
  • 60 mm hareket yolu ile destekleyici plakaya entegre edilmiş TY ekseni
  • 200 mm/sn’ye kadar konumlandırma hızı
  • Tamamen otomatik ölçüm dizileri
  • Pürüzlülük değerlendirmesi için seçime bağlı olarak genişletilebilir

Geleneksel Kontur Ölçme Makinelerinden 25 Kat Daha Hızlı

CD Serisinde, yeni nesil X eksenleri 200 mm/sn’ye kadar konumlandırma hızına sahip kontur probunu hareket ettirir. Bu MarSurf CD serisini Mahr’ın önceki ürünleri MarSurf PCV 200 ve MarSurf CD120’den 25 kat daha hızlı hale getirmektedir.

Düşük Titreşim ile Yüksek Hızda Ölçüm Yapmak Mümkün

Mahr’ın geliştirdiği yeni prob ailesi, ölçümlerin çok daha hızlı ve güvenilir şekilde yapılması için tasarlanmıştır. Yeni tasarım problar sayesinde CD serisi, düşük titreşim ile yüksek hızda kontur ölçümünü ölçüm güvenilirliğinden ve doğruluğundan ödün vermeden yapar.
Bu sayede aynı sürücü ünitesi ile pürüzlülük probu kullanarak yüzey pürüzlülüğü ölçümleri yapmak da olanaklıdır. Yeniden kalibrasyon yapmaya gerek kalmaz, kontur profili üzerinden (radyuslu, açılı yüzeyler) pürüzlülük değerlendirmesi yapılabilir.

CNC Eksenler Sayesinde Yüksek Hızda Ölçüm Kabiliyeti

MarSurf CD serisinin bütün eksenleri tam CNC kapasitesine sahiptir. X ekseni 200 mm/sn ve Z kolon ekseni 50mm/sn konumlandırma hızı sayesinde ölçüm süresini azaltır.

Farklı Model Seçenekleri

MarSurf CD serisinin farklı modelleri mevcuttur. Sürücü ünitesi 140 mm veya 280 mm seçilebilir. Ölçüm stendi 350 mm veya 600 mm seçilebilir (ölçüm stendleri programlanabilirdir). Yazılım versiyonları ihtiyaç doğrultusunda seçilebilir (çift taraflı uç kullanımı, pürüzlülük ölçümü, vida diş değerlendirmesi vb).