MAHR 40 EWRİ Dijital Mikrometre

Entegre Kablosuz Veri Aktarımı Özelliğine Sahip

Yeni dijital mikrometre Micromar 40 EWRi ile Mahr, kalite kontrol ölçümlerini kolaylaştırmakta ve hızlandırmaktadır.

Yeni dijital mikrometre 40 EWRi, dünya çapında benzersiz olan bazı özelliklere sahiptir: 10mm karakter yüksekliği ile ölçülen değer rahatlıkla okunur, tolerans ve uyarı limiti göstergeleri prosesin güvenilirliğini arttırır. 40 EWRi Mahr’ın Endüstri 4.0 ‘SMAHRT Factory’ mottosuna uygun vizyon ile üretilmiş yenilikçi bir ölçüm aletidir.

Ölçümleri Daha Rahat Yapın 

Yeni dijital mikrometre Micromar 40EWRi standartları yeniden oluşturmaktadır. Ölçümler artık;

Entegre Kablosuz Veri Aktarımı Sistemi

Ölçüm verisi i-Stick ile bilgisayar sistemine kablo kullanılmadan aktarılır. MarConnect arayüzü bilgisayar sistemiyle en optimum bağlantı sağlar. Ölçülen bütün verilerin i-Stick vasıtasıyla bilgisayara doğru bir şekilde ulaşıp ulaşmadığı mikrometre ekranından takip edilir. 

Avrupa Standardı

Mahr’ın ürettiği entegre kablosuz veri aktarımı sistemi Avrupa Patentine sahiptir. Bu patent sayesinde 40 EWRi dijital mikrometre kompaktır ve maksimum enerji tasarrufu sağlar.

Kullanıcı Avantajları

  • Micromar 40 EWRi ölçülen değerlerin güvenli ve kolayca okunabilmesi için yüksek kontrastlı 10 mm karakter yüksekliğine sahip ekranı olan ilk dijital mikrometredir.
  • Dünyada ilk defa tolerans ve uyarı limiti göstergelerini ekranda gösteren mikrometredir.
  • Bu sayede dijital mikrometre kullanıcısı ölçülen parçanın tolerans limitleri içinde olup olmadığını rahatlıkla takip edebilir.
  • Güvenilir kalite kontrol ölçüm sonuçlarına ulaşılır ve pahalı reddedilen ürün problemleri önlenir.
  • Ölçümlerin güvenilirliği sayesinde maliyetli kalite kontrol işlemlerine gerek kalmaz.
  • Üretim süreci daha verimli ve düşük maliyetli hale gelir.


Referans Pozisyonunu Bir Kere Ayarlamak Yeterlidir

Mahr’ın Referans sistemi sayesinde bir kere mikrometreyi ayarlamak ve kullanmak operasyonu çok daha kolay hale getirir. Referans özelliği sayesinde sıfırlama sabit kalır ve sonraki her ölçüm için aynı kalır. Bu hatalı ölçüm yapılmasını minimuma indirir. Yeni "Beklet" fonksiyonu (dijital kilit) ile ölçülen değerler basma düğmesi üzerinde "donmuş" olabilir ve bir makineden güvenli bir şekilde okunabilir. 

DIN 863’den Daha Yüksek Özellikler

Micromar 40EWRi en kaliteli malzemeden ve en gelişmiş ölçüm sistemiyle dizayn edilmiştir. Bundan dolayı ölçüm vidası DIN 863’un istediği hassasiyetten daha fazlasını sunmaktadır. 

IP65 Koruma Sistemine Sahiptir

IP65 koruma standardına sahip olan 40 EWRi dijital mikrometre toz, soğutma sıvıları ve yağlı çalışma ortamlarında güvenle kullanılır.